Καλησπέρα στην κοινότητα!

... σχετικά με την I.L.U.G..
linuxs
Jr. Member
Jr. Member

Καλησπέρα στην κοινότητα!

Δημοσίευση από linuxs » 22 Φεβ 2011, 00:40

Καλησπέρα στην κοινότητα! Μόλις ανακάλυψα τον ιστότοπο και έκανα register...δεν ήξερα πως υπήρχε! Να ξεκινήσω με μια ερώτηση, γιατί δεν βλέπω πολύ κίνηση στα Γιάννενα σχετικά με linux? Η εγώ είμαι εκτός η όντως δεν γίνονται συναντήσεις κτλ

Άβαταρ μέλους
twin
Member
Member
Distro: Windows

Re: Καλησπέρα στην κοινότητα!

Δημοσίευση από twin » 22 Φεβ 2011, 09:19

Καλησπέρα και καλωσόρισες. 8)

πράγματι οι δραστηριότητες του κάποτε δραστήριου LUG είναι πια ελάχιστες.

αυτό συμβαίνει για δύο κυρίως λόγους:

αφενός μερικά πολύ σημαντικά μέλη βρίσκονται (μόνιμα) εκτός Ιωαννίνων, οπότε συνεχίζουν να διαπρέπουν απλά εκτός ilug  ;D

αφετέρου τα μέλη που βρίσκονται στα Γιάννενα έχουν άλλες υποχρεώσεις και δεν ασχολούνται (πολύ).

Ωστόσο, θέληση υπάρχει και όπως θα διαβάσεις στο forum, ετοιμάζουμε σιγά σιγά την καθιερωμένη εκδήλωση στην Πληροφορική.

Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι να βοηθήσουν.  Το LUG χρειάζεται ενεργά μέλη. ;)

Άβαταρ μέλους
kargig
Sr. Member
Sr. Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kargig » 22 Φεβ 2011, 21:33

Δεν υπάρχουν σημαντικά και ασήμαντα μέλη! απλά πάρτε το απόφαση και κάντε κάτι!

ο κόσμος θα έρθει... :)

Άβαταρ μέλους
IrDA
Sr. Member
Sr. Member
Distro: Debian Testing
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από IrDA » 27 Φεβ 2011, 23:59

ο χρόνος είναι το μόνο θέμα kargig. Ελπίζω με twin να βάλουμε λίγο σε σειρά το θέμα.

linuxs
Jr. Member
Jr. Member

Δημοσίευση από linuxs » 05 Μαρ 2011, 02:18

twin έγραψε: Καλησπέρα και καλωσόρισες. 8)

πράγματι οι δραστηριότητες του κάποτε δραστήριου LUG είναι πια ελάχιστες.

αυτό συμβαίνει για δύο κυρίως λόγους:

αφενός μερικά πολύ σημαντικά μέλη βρίσκονται (μόνιμα) εκτός Ιωαννίνων, οπότε συνεχίζουν να διαπρέπουν απλά εκτός ilug  ;D

αφετέρου τα μέλη που βρίσκονται στα Γιάννενα έχουν άλλες υποχρεώσεις και δεν ασχολούνται (πολύ).

Ωστόσο, θέληση υπάρχει και όπως θα διαβάσεις στο forum, ετοιμάζουμε σιγά σιγά την καθιερωμένη εκδήλωση στην Πληροφορική.

Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι να βοηθήσουν.  Το LUG χρειάζεται ενεργά μέλη. ;)

Πρώτον, απο οτι έχω καταλάβει όντως είναι ένα προβλημα ο χρόνος. Αλλα όπως και νά' χει εγώ απο Γιάννενα είμαι και για εδώ θα είμαι "πάντα" οπότε αν θέλετε κάτι μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως ! ! !

Και δεύτερον, να έρθετε στην Πληροφορική αν και δεν νομίζω πως χρειάζεται τόσο πολύ ! ! ! Μην το πάρετε στραβά. Καλό είναι να έρθετε αλλα απο την μια η απο την άλλη θα μάθουμε τον κόσμο του Linux...το θέμα είναι με τους υπόλοιπους που δεν σπουδάζουν στην Πληροφορική. Εγώ νομίζω πως εκεί θα πρέπει να γίνει μια σχετική εκδήλωση. Για παράδειγμα θα ήταν τέλειο αν μπορούσαμε με κάποιον τρόπο να κάνουμε μια εκδήλωση δίπλα στη Νομαρχία(συνιθίζεται για πολλά πράγματα). Ενδεικτικά το αναφέρω έτσι?
Όπως και νά' χει δεν ξέρω τι ακρίβώς  έχετε στο μυαλό σας και τί είστε ικανοί να κάνετε(με την καλή έννοια το λεώ) :) Σχετικά με την Πληροφορικη απο αυτό το εξάμηνο είμαι μέλος του Support (αν το γνωρίζετε). Οπότε, (αν χρειάζεται) μπορείτε πάλι να επικοινωνήσετε μαζί μου για πράγματα που μας αφορούν.
Για περιτέρω επικοινωνία, το e-mail μου είναι cs091770@gmail.com. To κοιτάω άπειρες φορές την ημέρα! ;)

Άβαταρ μέλους
twin
Member
Member

Δημοσίευση από twin » 05 Μαρ 2011, 13:27

ωραία.

για να μας δικαιολογήσω: η εκδήλωση στην Πληροφορική είναι πλέον παράδοση. Έρχεται κόσμος κι από άλλες σχολές.

Απλά πέρασε 1 μιση χρόνος περίπου από την τελευταία... (προσωπικά είχα κάτι μαθήματα που έπρεπε να φύγουν οπωσδήποτε). :P

Θα συνεργαστούμε σίγουρα. Κάθε φορά η εκδήλωση γίνεται σε συνεργασία με το support. ;)

linuxs
Jr. Member
Jr. Member

Δημοσίευση από linuxs » 05 Μαρ 2011, 21:45

Δεν ξέρω γιατί αλλα μ' αρέσε έτσι όπως το είπες...χεχε :)

Άβαταρ μέλους
epirotes
Newbie
Newbie
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από epirotes » 07 Μαρ 2011, 23:59

Καλησπέρα κι από μένα και καλή σαρακοστή! Είπα να απαντήσω εδώ και να μην ανοίξω νέο θέμα. Είμαι ο Ηλίας ή Epirotes και τυχαία σήμερα είδα σε μια δημοσίευση στο φόρουμ της Ελληνικής κοινότητας ubuntu ότι υπάρχει το ILUG και γράφτηκα αμέσως. Ο βλάκας τόσον καιρό (ασχολούμαι κάπου τρία χρόνια με το ubuntu) δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να έχουμε δικό μας LUG στα Γιάννενα.  :-[  ;D Καλώς σας βρήκα, λοιπόν, και αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι μην διστάσετε να μου το πείτε. ;)

linuxs
Jr. Member
Jr. Member

Δημοσίευση από linuxs » 08 Μαρ 2011, 00:38

Epirotes έγραψε: Καλησπέρα κι από μένα και καλή σαρακοστή! Είπα να απαντήσω εδώ και να μην ανοίξω νέο θέμα. Είμαι ο Ηλίας ή Epirotes και τυχαία σήμερα είδα σε μια δημοσίευση στο φόρουμ της Ελληνικής κοινότητας ubuntu ότι υπάρχει το ILUG και γράφτηκα αμέσως. Ο βλάκας τόσον καιρό (ασχολούμαι κάπου τρία χρόνια με το ubuntu) δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι μπορεί να έχουμε δικό μας LUG στα Γιάννενα.  :-[  ;D Καλώς σας βρήκα, λοιπόν, και αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι μην διστάσετε να μου το πείτε. ;)
Καλώς ήρθες! Έχεις το ίδιο username όπως και στο ubuntu forum ή κάνω λάθος? :/
Και εγώ δεν το ήξερα οτι υπάρχει αυτό το forum και μόλις το είδα τσάκ μπάμ γράφτηκα!

Άβαταρ μέλους
epirotes
Newbie
Newbie
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από epirotes » 08 Μαρ 2011, 00:46

Ναι, το ίδιο είναι κι είμαι κι εγώ ο ίδιος! ;D

Άβαταρ μέλους
twin
Member
Member

Δημοσίευση από twin » 08 Μαρ 2011, 01:22

καλωσόρισες.  ;D

ελπίζω να τα πούμε στην εκδήλωση, θα κάνουμε ένα μικρό meeting μισή ώρα πριν ξεκινήσει.

λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν επισήμως μόλις πάρουμε άδεια για την αίθουσα.

linuxs
Jr. Member
Jr. Member

Δημοσίευση από linuxs » 08 Μαρ 2011, 01:24

Τελικά σε ποιά αίθουσα θα γίνει?

Άβαταρ μέλους
epirotes
Newbie
Newbie
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από epirotes » 08 Μαρ 2011, 04:48

twin έγραψε: καλωσόρισες.  ;D

ελπίζω να τα πούμε στην εκδήλωση, θα κάνουμε ένα μικρό meeting μισή ώρα πριν ξεκινήσει.

λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν επισήμως μόλις πάρουμε άδεια για την αίθουσα.
Ευχαριστώ!  ;) Ναι, θα ήθελα να έρθω στην εκδήλωση να γνωριστούμε κι από κοντά. ;D ;)
@ linuxs: Είπαμε θα βγει ανακοίνωση για την αίθουσα και την ακριβή ώρα και μέρα.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης