Προσπάθεια ενημέρωσης

... σχετικά με την I.L.U.G..
Άβαταρ μέλους
kargig
Sr. Member
Sr. Member
Distro: Windows
Επικοινωνία:

Προσπάθεια ενημέρωσης

Δημοσίευση από kargig » 22 Νοέμ 2005, 14:20

Σήμερα μαζί με τον agorf και την chrys φωτοτυπήσαμε κάποιες A4 με το URL του site αυτού και με τον τίτλο "Ioannina Linux Users Group". Σκοπός είναι να αναρτηθούν αυτές οι κόλλες σε πίνακες ανακοινώσεων στο πανεπιστήμιο ώστε να ενημερωθεί ο κόσμος ότι υπάρχει επιτέλους κάτι τέτοιο και στα Γιάννενα.

Όποιος θέλει να βάλει και στη δική του τη σχολή κάποια ανακοίνωση θα ήταν πολύ χρήσιμο. Το λογότυπο μπορεί είτε να σας το δώσει ο agorf να το εκτυπώσετε, είτε να μου πείτε εμένα να βρεθούμε κάπου να σας δώσω φωτοτυπίες.

Γνωρίζω επίσης πως κάποιοι από εδώ ασχολούνται με τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση. Δεν θα ήταν άσχημο λοιπόν να πήγαιναν και μερικές Α4 στα σχολεία που απασχολείστε ώστε να μπορέσουμε να ενημερώσουμε τους μικρότερους σε ηλικία (Γυμνάσιο - Λύκειο) που κατά την άποψή μου είναι και ο βασικότερός μας στόχος.

Αν υπάρχουν άλλες προτάσεις που μπορούν να γίνουν ως "πρώτο βήμα" καλό θα ήταν να ακουστούν.

Άβαταρ μέλους
agorf
Top Poster
Top Poster
Distro: Debian testing
Επικοινωνία:

Προσπάθεια ενημέρωσης

Δημοσίευση από agorf » 22 Νοέμ 2005, 14:34

Το λογότυπο είναι διαθέσιμο εδώ. Μη σας τρομάξει το μέγεθος -- είναι το σωστό για εκτύπωση σε A4.

Άβαταρ μέλους
Fuzz
Sr. Member
Sr. Member
Distro: Debian
Επικοινωνία:

Προσπάθεια ενημέρωσης

Δημοσίευση από Fuzz » 22 Νοέμ 2005, 14:37

Mia kalh arxh tha htan na anebei edo se hlektronikh morfh mia afhsoula me url, kana grafikaki ktl (na einai kai ligo mpanikh) kai opoios thelei na thn ektypwsei kai na thn balei sto sxoleio tou-sxolh tou h opoudhpote.

edit: me prolabate :P
Boo!

Άβαταρ μέλους
gm
Newbie
Newbie
Distro: Windows

Προσπάθεια ενημέρωσης

Δημοσίευση από gm » 23 Νοέμ 2005, 00:49

Fuzz έγραψε:Mia kalh arxh tha htan na anebei edo se hlektronikh morfh mia afhsoula me url, kana grafikaki ktl (na einai kai ligo mpanikh) kai opoios thelei na thn ektypwsei kai na thn balei sto sxoleio tou-sxolh tou h opoudhpote.

edit: me prolabate :P
γεια και απο μενα..
κατι πηρε το ματι μου σε ενα ιντερνετ καφε.. δεν λεω σε ποιο ¨Π ...
ουφ αυτα τα ελληνικα, εχω ξεχασει ωρθωγραφοια

Tassos
Newbie
Newbie
Distro: Ubuntu 12.04 LTS

Re: Προσπάθεια ενημέρωσης

Δημοσίευση από Tassos » 01 Οκτ 2013, 17:55

agorf έγραψε:Το λογότυπο είναι διαθέσιμο εδώ. Μη σας τρομάξει το μέγεθος -- είναι το σωστό για εκτύπωση σε A4.

Ο σύνδεσμος που δίνεις φίλε, είναι πια νεκρός. Θα μπορούσες να μας το ξανά δείξεις;

Άβαταρ μέλους
Lensman
Member
Member
Distro: Debian Sid
Επικοινωνία:

Re: Προσπάθεια ενημέρωσης

Δημοσίευση από Lensman » 02 Οκτ 2013, 09:51

Το παρόν forum έχει περάσει από πολλά κύματα όσον αφορά το λογισμικό που το λειτουργεί. Λόγο των πολλαπλών αλλαγών πολλοί από τους εσωτερικούς συνδέσμους έχουν σπάσει. Κατά πάσα πιθανότητα οι αναρτήσεις υπάρχουν ακόμα αλλά δεν έχουμε αφιερώσει χρόνο να τα στρώσουμε.

Όσον αφορά το λογότυπο ... εδώ

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες